Konferencje fundacji
Fundacja Mercatus et Civis
jest organizatorem konferencji
PATRONAT HONOROWY
Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin
Prezes Urzędu Patentowego Edyta Demby - Siwek
PARTNERZY
PATRONAT MEDIALNY
Zapraszamy uprzejmie do udziału w organizowanym przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk i Fundacji Marcatus et Civis III Energetycznym Forum Nauki i Gospodarki pn. „Innowacje a rozwój rynku energetycznego”, którą planujemy na 30 września 2021 r. Serdecznie zapraszamy!
Celem konferencji jest wskazanie kierunków rozwoju rynku energetycznego z uwzględnieniem aktualnych potrzeb obejmujących także ochronę środowiska oraz przedstawienie problemów jakie się z tym wiążą.
Zaproszenie do udziału w III edycji Forum Nauki i Gospodarki kierowane jest do przedstawicieli środowiska naukowego, przedsiębiorców i administracji publicznej. Z uwagi na obowiązujące restrykcje związane z pandemią COVID- 19, konferencja odbędzie się w formie online, choć organizatorzy nie wykluczają formy hybrydowej.
Konferencja powstaje dzięki współpracy Fundacji „Mercatus et Civis” z Instytutem Nauk Prawnych PAN. Instytut Nauk Prawnych PAN jest jedną z najpoważniejszych pod względem znaczenia i potencjału kadrowego placówek naukowo-badawczych Polskiej Akademii Nauk w jej dziale nauk społecznych. Misją Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk jest prowadzenie wysokiej jakości badań naukowych w zakresie nauk prawnych, służących funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego. Fundacja „Mercatus et Civis” powstała na bazie doświadczeń zespołu osób od lat zajmujących się zawodowo i naukowo problematyką regulacji prawnych w zakresie funkcjonowania konsumentów i przedsiębiorców na rynku. „Mercatus et Civis” to zespół ekspertów z zakresu prawa gospodarczego w tym w szczególności prawa konsumenckiego i ochrony konkurencji. Misją fundacji jest wspieranie reguł funkcjonowania uczciwego rynku ze świadomymi uczestnikami gry rynkowej znającymi zarówno swoje prawa jak i obowiązki, ich edukacja, konieczna pomoc, a także wspieranie potrzebujących obywateli funkcjonujących w sferze gospodarczej i społecznej.
Innowacyjność technologii i sposobu ich wdrażania stanowi siłę napędową nowoczesnej gospodarki energetycznej, w której podstawą jest dostępność czystej energii. Istotą jest jednak konieczność zapewnienia odpowiednich warunków umożliwiających podejmowanie badań technologicznych, stworzenia właściwego otoczenia prawnego oraz systemów wdrażania zmierzających do pozyskania odpowiedniego odbiorcy. Niezbędne jest zatem zidentyfikowanie potrzeb, właściwe rozpoznanie problemów na różnych poziomach i w różnych obszarach oraz współpraca administracji rządowej i samorządowej z przedstawicielami nauki i biznesu, która może skutkować znalezieniem rozwiązań, pozytywnie wpływających na rynek energetyczny i podmioty w nim uczestniczące.
Podczas konferencji organizatorzy pragną poruszyć tematy dotyczące następujących obszarów:
• Fotowoltaika
• Nowoczesne systemy grzewcze
• Nowe sposoby pozyskania paliw
• Wodór - czyste paliwo
• Ekologia a mobilność
• Ochrona konkurencji
• Ochrona konsumenta
• Badania naukowe
• Pomoc publiczna (dofinansowania nauki, biznesu i konsumentów
Komitet Naukowy:
✓ Dr hab. Celina Nowak, Polska Akademia Nauk - Prof. INP PAN – Przewodnicząca
✓ Dr. hab. Michał Domagała, Katolicki Uniwersytet Lubelski – Wiceprzewodniczący
✓ Dr hab. Grzegorz Materna, Polska Akademia Nauk – Prof. INP PAN
✓ Dr hab. Paweł Podrecki, Polska Akademia Nauk – Prof. INP PAN
✓ Dr hab. Marcin Trzebiatowski, Katolicki Uniwersytet Lubelski – Prof. KUL
✓ Dr hab. Bartłomiej Nowak, Akademia Leona Koźmińskiego – Prof. ALK
✓ Dr hab. Filip Elzanowski – Prof. UW
✓ Dr hab. Zbigniew Jurczyk, WSB we Wrocławiu – Prof. WSB
✓ Dr hab. Marzena Czarnecka, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – Prof. UE
✓ Dr Piotr Lissoń, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Udział w Konferencji będzie odpłatny i wynosić będzie odpowiednio: 250 PLN dla przedstawicieli świata biznesu, 150 PLN dla przedstawicieli uczelni wyższych i administracji publicznej, 100 PLN dla studentów i doktorantów. W przypadku zgłoszenia chęci opublikowania artykułu w monografii konferencyjnej opłaty wynoszą odpowiednio: 350 PLN, 250 PLN i 200 PLN.
Z obowiązku uiszczania opłat zwolnieni będą pracownicy INP PAN, zaproszeni goście (rada naukowa, politycy, urzędnicy, VIP), rzecznicy konsumentów oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących (sponsorów).
Rejestracja rozpoczęła się 14.09.2021r. o 14:00 a kończy się 30.09.202. o 16:00
Aby się zarejstrować należy kliknąć czerwony przycisk REJESTRACJA poniżej. Osoby opłacające udział w
wydarzeniu prosimy uprzejmie o podanie danych do faktury. Dziękujęmy.
Bardzo dziękujemy za zainteresowanie interesariuszy
III edycją Energetycznego Forum Nauki i Gospodarki,
projektem Fundacji MERCATUS ET CIVIS
we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych
Polskiej Akademii Nauk.
Rejestracja dotyczy zarówno uczestników chcących zaprezentować referat jak i uczestników zamierzających śledzić wydarzenie.
Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji
Osobami kontaktowymi są Pan Artur Szmigielski INP PAN artur.szmigielski@gmail.com oraz Jarosław Król Fundacja "Mercatus et Civis" j.krol@mercatusetcivis.pl, tel. 601913417
Informacje odnośnie publikacji zostaną opublikowane w terminie późniejszym.
Serdecznie zapraszamy!
PowrótElement zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić