Fundacja „Mercatus et Civis” zaprasza do korzystania z portalu edukacyjnego Kapitalni.org

Zapraszamy serdecznie do korzystania z portalu edukacyjnego Kapitalni.org. Fundacja „Mercatus et Civis” jest partnerem tej cennej inicjatywy.

Na stronie Kapitalni.org możecie Państwo zapoznać się  z wieloma artykułami i poradami dotyczącymi rynku finansowego. Część z nich jest autorstwa „Mercatus et Civis”.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć np.:  Jak skutecznie złożyć reklamację? Jak reklamować usługę cash back? Jakie są obowiązki informacyjne kredytodawcy i co może konsument? Czy pośrednik kredytowy ma takie same obowiązki wobec konsumenta jak kredytodawca? Dlaczego warto poznać całkowity koszt kredytu konsumenckiego? Czym jest kredyt konsumencki? Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie konsumenckim. Jak porównać oferty kredytu konsumenckiego? Jakie są kompetencje Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów i Rzecznika Finansowego? Bank, SKOK czy firma pożyczkowa? Jakie różnice dla konsumenta wynikają z wyboru instytucji udzielającej kredytu konsumenckiego? Kim jest Rzecznik Konsumentów? Chargeback, czyli jak działa reklamacja płatności dokonanej kartą VISA lub Mastercard? … i w odniesieniu do wielu innych kwestii funkcjonowania konsumenta na rynku finansowym – wejdź na stronę Kapitalni.org! i w zakładkę PARTNERZYObiecujemy, że w sposób przystępny i zrozumiały opowiemy Ci o trudnych sprawach.

W ramach współpracy z portalem Kapitalni.org powstał film edukacyjny o kompetencjach Rzecznika Konsumentów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, przeczytania poradnika i sprawdzenia się w teście wiedzy. Kim jest Rzecznik Konsumentów?

jakie_nieprawidlowosci_zglaszac_do_uokik